Gdzie należy szukać pomocy psychologicznej?

Witam serdecznie . Od 3 lat jestem w związku z mężczyzną który bywa czasami dość wybuchowy. Nasz związek jest dosyć impulsywny..oboje mamy ciężkie i oparte charaktery.Od dłuższego czasu zbieramy siły by udać się do specjalisty po pomoc ..ale do końca nie jestem pewna ani ja ani moj narzeczony do kogo konkretnie powinnismy się zwrócić. Czy psycholog..Czy.. psychiatra? Pozwolę sobie przybliżyć nasz temat. Jestesmy para od 3 lat. Zawsze bylismy wybuchowa mieszanka ..naprawde ciężkiej charaktery. Uparci. Wybuchowi. Nie mnie oceniać kto bardziej...nie szukam winy tylko w nim.. jednakże narzeczony jest osoba z natury nerwowa. Wyprwadzają go z równowagi błache sprawy. Totalne głupstwa . Na początku były to ..po prostu sprzeczki..zwykle, takie jakie zdarzają się chyba u większości par. Pewnego dnia granice zostały przekroczone..I aktualnie nasze kłótnie są jakby wybuchła 3 wojna światowa. Żadne z nas nie chce odpuścić . Pojawiają się wyzwiska, krzyki, brak szacunku..I łzy. Gdy emocje juz opadną..poczucie winy...smutek.. tęsknota.. ciche dni..I w końcu przeprosiny. Najczesciej wybucha partner, który swoje emocje wyladowuje na mnie..wlasnie mnie obrażając i wyzywajac...lub rozwalajac coś w domu. Bardzo się krzywdzimy i czujemy ze niszczymy.Kiedyś partner uczęszczał do specjalisty i bral jakieś leki. Wiele razy starał się kontrolować siebie...ja staralam sie pierwsza ulegnac i odpuscic . Ale za każdym.razem.to wraca. Od 2 miesięcy jesteśmy szczęśliwymi rodzicami malutkiej córeczki. W tym.roku chcemy wziąść ślub .. ale to staje sie coraz bardziej odlegly temat. I dlatego postanowilisny zawalczyć o naszą rodzinę. Bo jednak sami nic nie zdzialamy..A bardzo się kochamy

Witam Panią,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji
i skłonność do szybkiego denerwowania się,
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk,
duże emocje czy trudne, bolesne przeżycie.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia
oraz życia Pani narzeczonego.
Żeby Państwu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
To samo dotyczy narzeczonego.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą,
który dotrze do źródeł Państwa problemu z kontrolowaniem
emocji i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem
zostanie rozwiązany.
Terapeuta pomoże Pani i narzeczonemu zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń, a także zdobyć
umiejętność kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem
oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Po przeczytaniu Pani długiej relacji, mogę zapewnić Panią, że najważniejszy krok do poradzenia sobie z trudnościami/wyzwaniami
w Państwa partnerstwie, macie Państwo już za sobą!

Dlaczego?
Bo pojawił się u Państwa świadomy zamysł..., a za tym zamysłem zazwyczaj! idzie działanie...

Przyznaję, że ucieszyłam się, kiedy przeczytałam, że postanowiliście
Państwo wspólnie zawalczyć o Waszą Rodzinę i dopuściliście do siebie takie przekonanie, że potrzebujecie wsparcia psychoterapeutycznego/psychologicznego, bo dzięki takiej współpracy Państwa wspólnie z Terapeutą, uda się Państwu zobaczyć, Co i Jak u Państwo nie funkcjonuje, i co (tak naprawdę!) jest przyczyną takiej reaktywności w związku.

Bo, żeby zbliżyć się do tzw. zapętleń, w które zazwyczaj wikła się relacja partnerska (co jest przyczyną kryzysu) jest potrzeba
wyciągnięcia na światło wszystkie pytania, uczucia i obawy/lęki.

Odpowiadając na Pani pytanie, zachęcałabym Państwa do podjęcia terapii par, u Terapeuty specjalizującego się w terapii par.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani, Partnera i Córeczki Tego, Co jest Państwu teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605