Gdzie są przyjaciele?

Zerwałam właśnie z chłopakiem i przeprowadziłam się niedawno do dużego miasta, studiuję, ale na uczelni mam mało znajomych. Poza tym jestem osobą raczej zamkniętą, ale potrzebuję czyjegoś wsparcia. Strasznie mi tego brakuje. Gdzie mogę szukać znajomych? Jak sobie poradzić z tym, że jestem zamknięta?

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
w dużym mieście jest wiele możliwości poznania nowych, ciekawych ludzi. Po pierwsze możesz się zorientować, czy na Twojej uczelni istnieją koła naukowe, które mogłyby Cię zainteresować. Tam możesz poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i w ciekawy sposób organizują czas wolny, np. wspólne wyjazdy. Nie wiem, co lubisz robić, ale dobrym pomysłem jest poszukiwanie miejsc, gdzie spotykają się ludzie, którzy mają podobne hobby. Warto rozwinąć w sobie jakąś pasję, która sprawia przyjemność i jednocześnie sprzyja poznawaniu nowych ludzi. Może to być jakaś aktywność związana ze sportem, nauka języka, kurs fotografii. Pielęgnuj również te znajomości, które do tej pory zawarłaś. Korzystaj z zaproszeń na imprezy i wspólne wyjścia czy wyjazdy. W większych miastach organizowane są darmowe szkolenia i warsztaty skierowane do młodych ludzi, z pewnością znajdziesz coś co Cię zainteresuje.
Postaraj się jak najczęściej przebywać wśród ludzi, w ten sposób zwiększasz szanse na poznanie nowych osób.
Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam serdecznie