Gdzie się udać, aby poprawił się mój stan?

Dzień dobry, mam problem. Ostatnimi czasy bardzo zadręczam się sytuacjami z przeszłości do tego stopnia, że często płaczę i dochodzę do wniosku, że moje życie nie ma sensu. Moje obsesje zaczęły się 4 lata temu, kiedy zaczęłam studia. Dwa lata temu poszłam do psychiatry, który przepisał mi antydepresanty. Szybko je jednak odstawiłam, bo czułam się dobrze. To był błąd. Obsesyjne mysli zaczęły powracać, ale często szybko znikały. Kiedy już myślałam, że wszystko będzie dobrze, pojawiał się nowy problem, który powodował u mnie silny stres, niekiedy trudności ze snem. Mam w pewnym sensie świadomość niedorzeczności swoich problemów, dlatego boję się pójść do lekarza w obawie, że zostanę wyśmiana. Dodatkowo, chciałabym, żeby ktoś poświęcił mi chwilę na rozmowę zamiast wypisywać leki po 5 minutach wizyty w gabinecie. Do jakiego lekarza powinnam pójść - psychologa, psychiatry, psychoterapeuty? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od pogratulowania Pani świadomej decyzji zadbania o siebie.
Bazując na Pani relacji, zalecałabym Pani kontakt z psychologiem/psychoterapeutą.

Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że każdy, nawet "niedorzeczny problem" ma znaczenie...

Wspieram Panią mentalnie w decyzji!
irena.mielnik.madej@gmail.com