Gdzie się udać z takimi napadami lęku?

Witam serdecznie! Mam problem z nerwami/nerwicą, wygląda to tak, że przez większość dnia gdy jestem czymś zajęty jest dobrze. Niestety gdy nie mam czym się zająć np. wieczorem przed komputerem czy powiedźmy na nudnym spotkaniu gdy nie da się słuchać przemawiających mam taki napad lęku, staję się niespokojny, głęboki oddech etc. Dodam, że mam arytmię, która pojawiła się rok temu brałem leki kardiologiczne, ale ze względu na to, że uprawiam sport pół-profesjonalnie mój rytm spoczynkowy to ok 40 uderzeń owe leki sprawiały, że źle się czułem. Robiłem wszelkie badania kardiologiczne i wychodzi na to, że arytmia jest nie z przyczyn sercowych gdyż wydolność jest bardzo dobra a od czasu gdy mam te lęki pojawiła się i arytmia (nie jest napadowa, po prostu trwa cały czas). Ostatnią rzeczą jest to, że doprowadziłem się do takiego stanu, że nie wejdę na most czy do samolotu a kiedyś nie miałem z tym problemu. Powierzchownie nie widać po mnie nic złego, ale jak mnie napadnie panika to moi bliscy już wiedzą, że mam tiki bo gryzę warki, bark mi się rusza. Ciężko się z tym żyje. Nie wiem gdzie szukać pomocy - Psychoterapeuta, Psychiatra, Neurolog? Z góry dziękuję za pomoc

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym liczne lęki, często towarzyszą
zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Ataki paniki, którym towarzyszą uciążliwe objawy somatyczne
są również jedną z wielu postaci zaburzeń lękowych.
Prawdopodobnie stres lub przykre doświadczenia z przeszłości
wywołały u Pana bezpodstawny, a jednak dla Pana dokuczliwy lęk.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki bardzo często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, również takich jak kołatanie serca, zawroty głowy,
bezsenność, uczucie duszności, drżenie rąk lub całego ciała,
obniżenie nastroju i wiele innych, które jeszcze bardziej potęgują ten lęk.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest silny i często trudno powiązać go z czymś,
co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do przyczyny Pana lęków, ataków paniki…
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych i ataków paniki
oraz ich konsekwencjami dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl