Gdzie szukać pomocy w leczeniu depresji?

Witam.Mam depresję od 2 lat,nie radzę sobie z codziennymi czynnościami..Mam skierowanie do psychologa, długo stroniłam od tego.Sądziłam,że sobie sama poradzę z tym problemem, a nawet problemami bo z każdej strony cios od życia.Stwierdziłam ,że sama sobie nie poradze i od 2 dni po kilka h szukam pomocy psychologicznej w ramach NFZ w Warszawie i słyszę,że z depresją to nie a uzależnienia chętnie.Czy muszę zacząć pić,ćpać-ten epizod też mam za sobą...Błagam o pomoc gdzie się udać!!!

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Proszę o kontakt jeżeli wciąż potrzebujesz pomocy. Pomogę Ci nieodpłatnie.

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Depresja jest chorobą i takie rozpoznanie oraz decyzje co do leczenia może podjąć tylko lekarz. Leczeniem depresji zajmują się psychiatrzy.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.