Gdzie szukać pomocy z powodu bólów nogi?

Witam. Od jakiegos czasu towarzyszy i ból prawej nogi, a dokladniej pod kolanem, kolano promieniujace do łydki lub tez do stopy glownie. Ale jak leżę czuje tez bol uda oraz nad posladkami prawdopodobnie kregoslup ledzwiowy. Zaczelo sie to bolem kręgosłupa ledzwiowego z trudnością z wyprostowaniem sie, natomiast nastepnego bolala cala prawa noga glownie kolano i lydka, bylo tez mrowienie w piecie i lydce. Takie uczucie nie swojej nogi.Chcialabym sie zorientowac do jakiego lekarza mialabym sie udac

Warto zrobić badanie MRI lub chociaż rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Z wynikiem może się Pani udać do ortopedy lub neurologa.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne