Gdzie tkwi bład w moim odchudzaniu?

Jestem kobietą, mamą dwójki dzieci: młodsze ma 10 miesięcy, w ciąży dużo nie przytyłam ale kilogramy zostały. Mam 156 cm, 29 lat i obecnie ważę 59,5kg, zaczęłam od 66 kg w ciągu 2 miesięcy schudłam na diecie 1000kal. Ćwiczę codziennie rano 20 min steper i wieczorem 30-40 min do tego codziennie godzina spaceru z dziećmi. Od 2 tyg. waga stoi w miejscu i nie wiem gdzie popełniam błąd. Mój jadłospis: 7.00 100 g jogurtu naturalnego +1łyżka otrębów+1łyżka płatków owsianych +1 łyżka płatków fitess+1 łyżka rodzynek+1 łyżka wiórek kokosowych lub 2 kanapki z ciemnego chleba z odrobiną margaryny, polędwicy, pomidora ewentualnie odtłuszczonego sera, do tego np. papryka, w weekend zawsze jest grahamka, bułka z ziarnami. 11.00 jabłko albo jogurt 100 g ze słodzikiem i aromatem waniliowym, pomarańcza albo 4 pieczywa wasa, ewentualnie 2 wasa i 2 łyżeczki dżemu niskosłodzonego. 14.00 zupa bez śmietany albo pierś gillowana, 1 ziemniak i surówka, albo kotlet mielony drobiowy grillowany bez panierki albo w panierce z ortęb, do tego 1\3 torebki ryżu, kaszy i warzywa, ewentualnie bułka z ziarnami, grillowana pierś z kurczaka, sałata papryka, pomidor i sos z jogurtu czosnku i odrobiny majonezu 17.00 zawsze herbata i np. baton musli 100kal, albo znowu jogurt ze słodzikiem i kakao odtłuszczone, czasem w weekend zjem np. 2 delicje albo 5 herbatników tak żeby bylo 100 kal 20.30 przeważnie pomidor pokrojony, zalany jogurtem, szczypior i mała kromeczka chleba, albo jajecznica z 1 jajka na odrobinie oliwy, pieczarka, szczypior i mała kromeczka chleba, czasem warzywa na patelnie, albo kromka chleba np. z jajkiem. Proszę poradzić mi gdzie robię błąd, że waga nagle stoi
KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią,
często tak jest, że po zrzuceniu kilku kg waga zatrzymuje się w miejscu. Dzieje się tak głównie dlatego, że organizm przyzwyczaił się już do nowych warunków i zmobilizował się do obrony tkanki tłuszczowej (generalnie nie chce pozbyć się jej, przestawił się na tzw. tryb oszczędny).
Należy wówczas wprowadzić jakąś zmianę.
To co nie jest korzystne w Pani diecie to ilość kalorii – wg mnie za mała. Pani podstawowa przemiana materii wynosi ok. 1370 kcal (ze wzoru Harrisa-Benedicta). Wg najnowszej wiedzy kaloryczność diety nie powinna być mniejsza niż właśnie podstawowa przemiana materii, gdyż spowalnia metabolizm.
Jeżeli chodzi o zmianę dot. diety to sugerowałabym wprowadzenie większej ilości warzyw, dodatkowo wyeliminowanie produktów węglowodanowych w drugiej połowie dnia. Odradzam batony mesli oraz wszelkie słodycze, gdyż nie tylko liczą się kalorie, ale także indeks glikemiczny potraw, który w przypadków ww. jest bardzo wysoki (łatwo zamienia się w tkankę tłuszczową).
Myślę, że również korzystne będzie wprowadzenie zmian dot. ćwiczeń.
Zachęcam do przeczytania artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-metabolizm
Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.
Agnieszka Kuczewska