Gdzie udać się w przypadku kłującego bólu odbytu?

Witam, czego objawem i do jakiego lekarza udac sie z przeszywajacym klujacym bolem odbytu? Ataki bolu sa glownie w nocy i nad ranem. Nie towarzysza mu inne objawy, jak biegunka, zatwardzenie, krwawienie, pieczenie, swedzenie, nic. Nie mam tez stluczonej kosci ogonowej. Bol Nie promieniuje w dol nogi. Bol pojawil sie w nocy tydzien temu, bardzo silne klucie, od odbytu/ krocza w kierunku do srodka brzucha, przy czym teraz bardziej kluje w kierunku lewej strony? Teraz nie jest juz tak silny, ale na razie nie przechodzi. Czy sa jakies domowe spodoby na poradzenie sobie z tym czy wizyta u lekarza jest nieunikniona? Do jakiego lekarza sie udac i jakie badania ewentualnie mnie czekaja?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności należałoby udać się na wizytę do chirurga ogólnego. Częścią badania fizykalnego jest badanie per rectum i w pani przypadku jest konieczne. Dalszą diagnostykę najlepiej ukierunkować w zależności od wyniku badania. Przydatne będzie też. USG jamy brzusznej.