Gdzie udać się z córką, która boryka się z kamicą nerkową od trzech lat?

Witam. Proszę o radę w sprawie kamicy nerkowej. Moja 16 letnia córka boryka się z tą chorobą już od 3 lat. w badaniu Usg ok. 2 lata temu stwierdzono u niej piasek. Dostała na to leki ziołowe i zalecenie pić dużo wody mineralnej. Ok pół roku temu były już niewielkie kamyczki i piasek, więc jest gorzej. Obecnie wystepują u niej już co jakiś czas bardzo silne bóle podbrzusza napady kolki , które trwają po kilka dni. Gdzie mam się udać z córką i jakie badania wykonać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do nefrologa. Wskazane jest wykonanie usg i urocystografii.