Gdzie udać się z problemem dot. relacji z partnerem?

Witam ja też tak mam tylko mam inną sytuację do niedawna byłam żona wspaniałego mężczyzny starałam się o wszystko zawsze ja itp przyszedł taki czas że już mam dosc czemu zawsze ja mam się starać i wogole nie pomogły rozmowy z mężem który jest pracoholikiem no bo tak to można nazwać strasznie dobijala mnie ta sytuacje gdzie po 12h godzinach pracy wracał do domu i nie przychodził do nas mnie i dzieci tylko znajdował sobie pracę na zewnątrz tak jak by uciekał od nas i od tego się zaczęło zmęczona tym wszystkim brakiem zainteresowania męża mną założyłam sobie na pewnym portalu randkowym profil....I poznałam tam mężczyznę na początku to były tylko zwykle rozmowy które przerodziła się po pewnym czasie w uczucie spotykamy się co jakiś czas wydaje mi się że nie mogę żyć bez niego ale....jest mój mąż mam już dosyć tego życia na dwa fronty ale nie mam odwagi odejść...I stąd wiecznie jestem zmęczona potrafię się nie odzywać wogole straciło moje zycie sens....A kiedy spotykam się z panem M...potrafi mnie przywrócić do życia i co z tego to pomaga na 2dni później jest to samo gdzie mogę ż moim problemem iść....

Witam
Problem jest złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie...czego mi brakuje, w którą stronę mam dalej iść...czy można jeszcze coś zrobić wspólnie dla tego małżeństwa...ale to ujawni się w trakcie pracy terapeutycznej.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam,
zalecana jest psychoterapia małżeńska jako forma pomocy lub indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne dla Pani, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Jest przyczyna i skutek tej przyczyny...

Spodobało mi się, jak Pani pięknie nazwała swojego Męża (wspaniały Mężczyzna).
Do rozważenia: postrzegam to tak, że czasami warto podjąć wspólny wysiłek, by nadać inne/nowe znaczenie związkowi uczuciowemu w małżeństwie, poprzez umiejętną komunikację, by podjąć wyzwanie pracy w związku i nad związkiem.

Z obszernej Pani relacji wnioskuję, że wskazana byłaby dla Państwa terapia par, bo z jakiegoś powodu Pani Mąż wszedł w uzależnienie od pracy...

Relacja partnerska/małżeńska jest najtrudniejszą relacją, wymagającą nieustannej pracy, współpracy, zaangażowania oraz wyrażania potrzeb, jak i wzajemnego na nie odpowiadania.
Jest potrzeba, by dzielić się wzajemnie swoimi pragnieniami, przeżyciami, uczuciami, jak również swoimi obawami i nawet lękami.
Rzeczą naturalną jest, że związek przechodzi przez różne fazy, nawet kryzysowe.
Przejście takiej fazy kryzysowej wpływa ożywczo na związek, i Partnerzy na nowo bywają sobą zaciekawieni.
Albo zastanawiają się, czy nadal trwać w takiej relacji?

Zapytała Pani, gdzie może się zgłosić?
Proszę na początek skontaktować się osobiście z psychologiem/psychoterapeutą, by przy wsparciu mogła Pani podjąć wstępne i optymalne decyzje dla Pani i Pani Najbliższych.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co teraz jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605