Gdzie warto szukać pomocy po diagnozie autyzmu?

Czy istnieją specjalne poradnie dla dzieci autystycznych, gdzie pomoc może uzyskać zarówno dziecko, jak i rodzice i opiekunowie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

W Polsce jest w tej chwili wiele takich miejsc, które specjalizują się w diagnostyce i terapii autyzmu, choć cały czas zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Na stronie Fundacji SYNAPSIS jest wykaz placówek i organizacji działających na rzecz osób z autyzmem w całej Polsce. W Warszawie są to: Poradnia dla Dzieci Autystycznych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem Fundacji SYNAPSIS, Centrum Terapii SOTIS, Centrum Terapii Synergis, Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po kroku”, Milowy Krok Fundacja na Rzecz Osób z Autyzmem. Dobry ośrodek to taki, w którym pracują specjaliści  – psycholog, pedagog i lekarz, którzy od lat zajmują się diagnozowaniem i terapią autyzmu.

Są też prywatne placówki, które specjalizują się w leczeniu chorób u dzieci z autyzmem, do takich należy m.in. Vega Medica w Warszawie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Pomocy można szukać w każdej poradni psychologiczno pedagogicznej, gabinetach terapeutycznych oraz fundacjach i stowarzyszeniach. Najbardziej znaną jest fundacja Synapsis.
Pozdrowienia AM