Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie zamieszkać z chłopakiem?

Mam problem. Mam chlopaka. Miedzy nami jest odległość 85 km. On pracuje i mieszka w swojej miejscowości a ja w swojej. Podkresle ze nie ma stalej pracy mieszkanie na kredyt a ja mam stala prace i dom rodzicow. Jest problem gdzie mieszkac i boje się ze mi sie oswiadczy i powstanie problem gdzie mieszkac? Czasem ma takie przeblyski by u mnie ale teraz juz prawie nic co robic bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam, pisze Pani że chłopak ma kredyt i nie ma stałej pracy, więc Pani sytuacja jest w tym momencie bardziej stabilna. Odniosłam wrażenie, że w związku z tym wolałaby Pani, aby partner przeprowadził się do Pani. Napisała Pani, że boi się, że chłopak się oświadczy. Jeżeli myślą Państwo o przyszłym, wspólnym życiu, powinni to przedyskutować między sobą i podjąć decyzję po przemyśleniu wszystkich "za i przeciw". Wtedy podejmiecie dojrzałą decyzję kiedy nadejdzie odpowiedni moment na przeprowadzkę. Powodzenia i pozdrawiam serdecznie

0

Witam Panią, myślę, że oboje potrzebujecie jeszcze czasu, nie warto się spieszyć z wszelkimi decyzjami. Uważam, że macie bardzo dobrą sytuację mieszkaniową - nie każda para może wybierać, warto to docenić. Najważniejsze jest wsłuchiwanie się w siebie wzajemnie, dążenie do kompromisu. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Witam Panią Serdecznie,

Przyznaję, że trochę trudny wybór, jeśli chodzi o decyzję o zamieszkaniu. Mieszkanie z rodzicami raczej nie wskazane. Napisała Pani, że obawia się, że jak się chłopak oświadczy, to powstanie problem, gdzie zamieszkać.

Jeśli takie będzie wątpliwość, to nieunikniona jest szczera rozmowa z Pani partnerem.

Powiem tak, ze czasami życie wymaga od nas zaryzykowania.

Życzę Pani dobrego wyboru, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety