Gdzie zarejestrować się, aby zdeklarować chęć zostania dawcą organów?

Witam. Chciałabym zostać dawcą organów nawet po mojej śmierci. Gdzie i jak mogę się zarejestrować/ zbadać i dostać na to zgodę? Pozdrawiam

W Polsce żeby zostać dawca organów po śmierci nic właściwie nie trzeba robić. Jeśli ktoś nie chce zostać dawca to powinien złożyć pisemny sprzeciw. Piękną ideą jest jednak tzw świadome dawstwo narządów. Proszę zajrzeć na stronę www.dawca.pl. Na tej stronie można wyrobić sobie specjalna kartę świadomego dawstwa narządów po śmierci, a także są informacje jak zostać dawcą szpiku kostnego w zasadzie jedynego organu którym można się podzielić z innym nie spokrewnionym chorym.