Gdzie znaleźć pomoc z ginekomastią?

Witam! Mam 17 lat i już od prawie 5 lat borykam się z problemem ginekomastii. Mieszkam w niewielkiej miejscowość, a chodzę do szkoły w mieście - no i w tym jest problem szkoła = lekcja wychowania fizycznego = zmiana stroju= mój przypadek- ginekomastia. Więc mam pytanie, czy jest jakiś możliwy sposób (oprócz operacji) aby tego się pozbyć, bo na operację mnie nie stać, a próbowałem to jakoś na kasę chorych do endokrynologa i onkologa, ale to tylko strata czasu, bo zbywali mnie na każdej wizycie. I może dostane jakieś namiary na lekarza, który by obejrzał mój przypadek i dał skierowanie na operacje!
17 LAT ponad rok temu

Ginekomastia, czyli przerost jednego lub obu gruczołów piersiowych u mężczyzn, może być leczona zachowawczo, czyli przy pomocy farmakologi (np. blokerami receptorów estrogenowych) i zwłaszcza w sytuacjach, gdy jest ona spowodowana zaburzeniami hormonalnymi. Należy jednak pamiętać,  że skuteczność takiego leczenia, a dokładniej mówiąc możliwości cofnięcia istniejących już zmian są ograniczone i dotyczą z reguły tylko  stosunkowo "świeżych" przerostów gruczołu, w których tkanka nie zdążyła ulec procesom np.  włóknienia.
W przypadku ginekomastii trwającej 5 lat leczenie farmakologiczne może okazać się nieskuteczne (co oczywiście nie przekreśla konieczności wykonania diagnostyki w kierunku ewentualnych zaburzeń hormonalnych).
Zabiegi operacyjne w ginekomastii są procedurami refundowanymi. Ciężko mi pokierować Pana do konkretnego specjalisty (endokrynologa czy chirurga), zwłaszcza nie znając miejsca Pana zamieszkania. Jednakże życzę wytrwałości i powodzenia.