Genetyka a łysienie - mój problem

Witam, mam 28 lat. Ojciec ma gęste włosy i zero ubytków, minimalne zakola, jego ojciec - mój dziadek - identycznie, bujna czupryna. U mnie pojawiły się zakola, ale bardzo wąskie, za to dosyć glebokie, na okolo 3 cm, takie jakby kliny, czoło mi sie nie cofa, włosy mam wszędzie identycznie gęste. Przez ostatnie kilka lat miałem długie włosy i sporo chodziłem w czapkach. Czy to jest łysienie? I jak szybko może to postępować? Dodam, że od strony matki dziadek wyłysiał. Czy mogłem przejąć po nim geny? Dodam jeszcze, że większość cech mam po ojcu, fizycznych i umysłowych również :))

Być może - jeśli wykluczamy tło genetyczne - taki będzie układ owłosienia na głowie i wcale nie musi on oznaczać od razu łysienia... Mimo wszystko proponuję odwiedzić dermatologa, który przyjrzy się, jak wyglądają zmiany, i ewentualnie zleci badania dodatkowe.