Gęsta, brązowa wydzielina zamiast okresu po odstawieniu tabletek

WITAM mam pewien problem , a mianowicie od miesiąca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych jednak według moich obliczeń miesiączka powinna pojawić się 2 dni temu .Zamiast krwawienia jest bardzo gęsta brązowa wydzielina . Dodam , że już od ok dwoch tygodni jest taka wydzielina tyle ,że biała . Myślałam jednak , że to zakażenie grzybicze i okres będzie normalny . Co się dzieje ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowej wydzieliny może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi powstałymi na skutek odstawienia antykoncepcji. Nie można wykluczyć infekcyjnego podłoża dolegliwości. Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.