Gęsta wydzielina o żółtym zabarwieniu. Co robić?

Jestem w 5 miesiącu ciąży, mam problem z upławami. Gęsta wydzielina o żółtym zabarwieniu jest tak częsta, że zmiana wkładek higienicznych i częsta higiena nie pomaga. Strasznie pieką i szczypią mnie okolice intymne... Bardzo źle się z tym czuję...
Wstydzę się o tym powiedzieć mężowi:( Jesteśmy za granicą i nie bardzo mogę skorzystać z pomocy lekarza, czy można to wyleczyć jakimiś domowymi sposobami? Odczuwam większą potrzebę seksu, ale boję się to robić, bo odczuwam straszny ból przy tym.
Jest to moja pierwsza ciąża i boję się o dziecko.
Proszę o pomoc!

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani podaje są charakterystyczne dla grzybicy narządów rodnych. Infekcja może „przemieszczać się w górę”,a w konsekwencji może dojść do infekcji wewnątrzmacicznej! Konieczna jest zatem jak najszybsza wizyta u lekarza ginekologa i niezwłoczne rozpoczęcie leczenia.

Koniecznie musi Pani także poinformować męża o swoich dolegliwościach. On też musi zostać poddany leczeniu.

Niestety, współżycie w czasie infekcji jest przeciwwskazane.

Pozdrawiam