Gęsta wydzielina z pochwy a zapłodnienie

18 stycznia doszło między mną i dziewczyną do zbliżenia. Jednak trwało ono około 3 min, bez wytrysku.Nie mieliśmy zabezpieczenia. Dziewczyna teraz bardzo się boi. ostatnią miesiączkę miała od 24 grudnia, a jej cykl trwa zwykle ok 29 dni. Z jej obliczeń wynika, że miała dni niepłodne. Po wyjęciu prącia z pochwy był na nim trochę śluzu gęstego i nieprzezroczystego, wydaje nam się, że taki jak jest śluz niepłodny. Czy są jakieś szanse i jak duże, że doszło do zapłodnienia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji ciąży partnerka powinna wykonać test. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.