Gęste włosy a łysienie

Witam. Mam na imię Tomek i mam 18 lat. Zawsze gdy chodziłem do fryzjera pani fryzjer wychwalała moje włosy, ich gęstość i ogólnie, że są takie super. Niestety, ostatnio zacząłem je zapuszczać i zauważyłem, że na czubku głowy mam mniej włosów. Czytam teraz o rozmaitych rodzajach łysienia i wcale nie jest mi do śmiechu. Utrata włosów w tak młodym wieku to wielki cios. Czy to możliwe, że mając mocne, gęste włosy (polegam na opinii fryzjera) zacząłem nagle łysieć w tak młodym wieku?

Witam
Problem łysienia androgenowego może rozpoczynać się w tak młodym wieku. Ważny tutaj jest wywiad i badanie lekarskie, które potwierdzi Pana przypuszczenia. Jeśli w rodzinie Pana mężczyźni (ojciec, dziadek , brat) nie mają bujnych włosów a przerzedzone w sposób typowy, to istnieje duża szansa że ten typ rozwinie się i u Pana.
Zachęcam do wizyty u dermatologa, który zbada Pana, obejrzy skórę głowy i z pewnością dobierze leczenie.

Pozdrawiam