Gęsty, biały śluz a stosowanie tabletek Microgynon 21

Biorę tabletki microgynon 21. Od początku cyklu do wczoraj miałam śluz biały, gęsty, czopowaty. Dzisiaj jednak zauważyłam że pochwa jest bardzo sucha, jedynie w okolicach szyjki jest jakby naoliwiona. W ciągu dnia było też kilka nitek sluzu płodnego - przezroczysty i rozciągliwy, czasem z nitką krwi. Czy może to oznaczać nieprawidłowe działanie tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych śluz szyjkowy może mieć różną konsystencję - nie świadczy to jednak o nieprawidłowym działaniu tabletek (o ile oczywiście prawidłowo się je stosuje). Nie ma powodów do niepokoju.