Gęsty biały śluz o kremowej konsystencji a inne objawy ciąży

Witam. Mam endometriozę dlatego przez ponad 9 mies brałam visanne. W tym czasie uprawiałam seks bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Teraz, od 1 krwawienia po skończonym ostatnim opakowaniu biorę tabletki antykoncepcyjne. Pojawił się gęsty biały śluz o kremowej konsystencji. Jest go dużo, do tego bolą mnie piersi. Czy mogą być to objawy ciąży? Już wcześniej śluz taki pojawiał się np na prezerwatywie po stosunku, ale było go znacznie mniej. A może to objawy jakiegoś stanu zapalnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością wskazana jest konsultacja z ginekologiem. W zasadzie wszystkie możliwości, o których Pani wspominała są możliwe.