Gęsty i zielony katar u dwulatka

Witam! Mam taki problem. Synek - /2 lata/ w żłobku ma gęsty, zielony katar (opiekunki pokazywały nawet zdjęcia). W domu jednak kataru nie ma prawie wcale. Robimy mu inhalację i/lub psikamy solą morską i naprawdę niewiele mu leci. W dni, gdy jest w domu praktycznie kataru brak, a w żłobku tak. Jak to możliwe?

Po pierwsze jeżeli jest to możliwe to zabierzcie go z tego żłobka. po drugie nie róbcie żadnych inhalacji bo to tylko roznosi zakażenia do dolnych dróg oddechowych, po trzecie sól morska jak sama nazwa wskazuje jest dla zwierząt morskich a nie dla ludzi. Dla ludzi jest sól fizjologiczna. Po po czwarte w jaki sposób w domu oczyszczacie nosek dziecku? Zadzwoń.