Mężczyzna , 20 lat Czy w wieku 19 lat mając ginekomastie i sylwetke eunuchoidalną czyli chorobe Hipogonadyzm. Jest w stanie moje cialo i sylwetka dojsc do proporcjonalnych wymiarów. I czy uklad kostny tez wraca do normy chodzi mi tutaj o , cechy drugorzedne jak i trzecio.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Proszę zgłosić się do lekarza. Jeśli ma Pan hipogonadyzm, to nalezy go z całą pewnością leczyć, a najlepiej wcześniej ustalić jego przyczynę. leczenie testosteronem w przypadku jego niedoboru da satysfakcjonujące Pana efekty. Oczywiście wszystko po wcześniejszej konsultacji endokrynologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hipogonadyzm – Hipogonadyzm to niewydolność hormonalna jąder lub jajników i związane z nią objawy. Chorobę wywołują zaburzenia pracy jąder, komórek Leydiga i komórek Sertoliego lub zaburzenia pracy jajników w okresie dojrzewania lub dojrzałości. Hipogonadyzm może pojawić się już w życiu płodowym i być wrodzony.
  • Ginekomastia – Ginekomastia to termin określający zwiększenie ilości tkanki gruczołowej sutków u chłopców lub mężczyzn, czego konsekwencją jest ich powiększenie. Może występować w każdym wieku, najczęściej u niemowląt, ale także w okresie dojrzewania lub starzenia. Ginekomastię należy odróżnić od pseudoginekomastii, która jest związana z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicy sutków najczęściej u otyłych mężczyzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Hipogonadyzm

Hipogonadyzm to niewydolność hormonalna jąder lub jajników i związane z nią objawy. Chorobę wywołują zaburzenia pracy jąder, komórek Leydiga i komórek Sertoliego lub zaburzenia pracy jajników w okresie dojrzewania lub dojrzałości. Hipogonadyzm może pojawić...