Gładkokonturowany guzek o wysyceniu tkanki gruczołowe w wyniku mammografii

Dzień dobry, robiłam kilka dni temu mammografię i wynik jest następujący:Gładkokonturowany guzek o wysyceniu tkanki gruczołowej 10x8 mm, mikrozwapnień nie ujawniono, skóra i tkanka podskórna obustronnie prawidłowe,w lewym dole pachowym cień drobnego węzła chłonnego. Mam 45 lat, czy tą zmianę powinnam usunąć? Piersi bolą mnie dość mocno zawsze przed menstruacją i nie wiem czy jest jakieś lekarstwo na te bóle? Mam tez dużą torbiel 3x4 cm

Aleksander Ropielewski

Na podstawie mammografii nie można stwierdzić jednoznacznie czy jest to zmiana złośliwa. Proszę wykonać badanie USG piersi i z wynikiem dwóch badań zgłosić się do ginekologa lub onkologa.