Głęboka rana na pośladku po usunięciu martwicy

Witam. Mam głęboką ranę na pośladku po usunięciu martwicy. Dziś po raz pierwszy miałam zastosowany do wnętrza rany opatrunek Aquacel Ag. Rana po jakiejś godzinie mocno szczypała. Czy to normalne po zastosowaniu tych opatrunków bo nigdzie nie mogę znaleźć działań niepożądanych. Czy może to szczypanie było spowodowane podrażnieniem rany przez lekarza (czyszczenie, płukanie, usuwanie martwiczych tkanek)?

Piotr Pilarski

Take szczypanie może wynika najprawdopodobniej z oczyszczenia rany.

Pozdrawiam.