Głęboki paraliż senny

Mama 24 lata.Paraliżu sennego doświadczam już od jakichś 2/3 lat. Na początku zdarzało się to rzadko i mój „sen” nie był głęboki.Jednak od ok.roku częstotliwość występowania paraliżu nasiliła się.W tej chwili mam go codziennie- po kilka razy(nie wysypiam się, więc w miarę możliwości próbuję odespać w ciągu dnia). Paraliż jest głęboki-przechodzi przez kilka faz, w których za każdym razem się wybudzam.Wszystkie „wybudzenia” przez które przechodzę są fałszywe. Próbowałam persen forte-bez skutku.

Witam. Zakłócenia w obszarze snu są niezwykle męczące i obciążające. Pani nie może się do końca zregenerować. Polecam wizytę u psychoterapeuty i rozważenie możliwości pracy nad tym, co dzieje się w sferze Pani wewnętrznych przeżyć tak, by mogła Pani nazwać to, co nie daje Pani spokojnie spać - od tych kilku już lat. Czasem dzieje się tak, że nie możemy spać bez przeszkód, bo rytm ten jest zakłócany przez nasze nieświadome zmagania - z lękami, pragnieniami, fantazjami. Nazywanie ich i przepracowanie podczas terapii może przynieść ukojenie.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz

Witam,
nie rozumiem określenia "fałszywe przebudzenia",jak też na czym polega ten paraliż.Proszę o skonsultowanie swego przypadku z lekarzem psychiatrą.Jeżeli będzie potrzeba,może Pani zasięgnąc pomocy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam i zapraszam w razie potrzeby.