Głęboki stan stresu pourazowego po porwaniu

Stwierdzono u mnie głęboki stan stresu po urazowego po porwaniu w Niemczech, gdzie zmuszano mnie do prostytucji, byłam na terapii którą przerwałam, a teraz nie potrafię normalnie żyć, często łapie doła, płaczę bez powodu, jestem nerwowa, reaguję złością i agresją , nie potrafię nikomu już zaufać.Czasami myślę o samobójstwie, bo życie straciło dla mnie sens. W jaki sposób mogę powrócić do normalnego życia i nie ranić innych?

W takiej sytuacji konieczna będzie kontynuacja psychoterapii. Najlepiej w ośrodku lub z psychologiem, który specjalizuje się w PTSD. Zachęcam do podjęcia działań jak najszybciej!

Pani objawy są naturalne biorąc pod uwagę to, co Pani przeżyła. Powrót do normalnego życia może Pani osiągnąć dzięki terapii. Polecam terapię poznawczo-behawioralną, terapię EMDR lub terapię przedłużonej ekspozycji (w tej książce może Pani się z nią zapoznać: http://www.gwp.pl/12475,odzyskaj-zycie-po-traumie-przedluzona-ekspozycja-w-terapii-ptsd-poradnik-pacjenta.html). Bardzo zachęcam Panią do kontynuowania terapii i byc może poszukania miejsc w Bydgoszczy (np. Poradnia dla Ofiar i Sprawców Przemocy), w których udzielana jest pomoc osobom w podobnej do Pani sytuacji.
Tutaj moze Pani znaleźć listę certyfikowanych terapeutów poznawczo-behawioralnych, niektórzy z nich mogą mieć kontrakt NFZ: http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci
Nie wiem, czy w Bydgoszczy ktoś zajmuje się terapią EMDR, ale być moze w tym ośrodku szkoleniowym w Warszawie ktoś będzie mógł Pani odpowiedzieć na to pytanie: http://www.ctpb.pl/index.php?page=emdr-iii-edycja
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Panią!

Dominika Farley
tpbkrakow.com

Poza terapią powinna się Pani zwrócic do psychiatry. Specjalista oceni rodzaj i nasilenie zaburzeń oraz ustali dalsze postępowanie i leczenie. Sama Pani sobie nie da rady. Tak jak sama nie poradzi sobie Pani z zapaleniem płuc, złamaniem nogi i każdą inną chorobą. Potrzebny jest specjalista i odpowiednie leczenie. Podobnie jest z problemami natury psychiki, emocji itd.. Psychiatra to taki sam lekarz jak każdy inny.