Głębokie rany poziome na nogi

Witam.Mam rozcieta noge prawie od kostki do palcow 3 glebokie rany poziome. palcami moge ruszac ale mam calosc sztywna nie moge zgiac tak jakbym chciala stanac ale to chyba normalne gdyz mam je zszyte od piatku 10.01 po 22 jest jeszcze opuchnieta. Po 10 dniach chirurg kazal sciagnac mi szwy.Mama robi mi oklady fioletem ze srebrem to jest taki osuszajacy plyn do skory.Czy moge sobie robic takie oklady? czy bede normalnie stawac na noge? bardzo prosze o odpowiedz. dziekuje

Proszę nie robić okładów ze srebrem, ale z np.rivanolem. Wyżej opisane przez Panią dolegliwości są normalne przy tak rozległej ranie.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń

Myślę, że można robić sobie takie okłady jeśli preparat jest dostosowany do rodzaju rany (nie widziałem bezpośrednio rany więc opinia w tym względzie jest niepełna). Jeśli nie został uszkodzony aparat ruchu stopy tylko sama skóra to myślę, że na pewno funkcja kończyny dolnej wróci do pełna w najbliższym czasie kilku dni.