Głębokie tarcze w badaniu dna oka u 6-latka

Podczas pierwszego badania dna oka u 6 letniego dziecka stwierdzono głębokie tarcze c/d 05/04. Po roku badanie dna oka było "bez zmian". Lekarz zlecił obserwacje i wizyty kontrolne (co pół roku), powiedział że dziecko najprawdopodobniej się z takimi tarczami urodziło i nie powinnam się niepokoić bo niektórzy tak po prostu mają. Czy rzeczywiście taka uroda synka czy może to początek jaskry? Może powinnam nalegać na specjalistyczne badania (jakie?) które wykluczą jaskrę?
ponad rok temu

Witam.
Tak może być taka uroda oczu , lecz oczywiście nie zwalnia to z okresowych badań kontrolnych u okulisty.
Myślę , że można zaproponować wykonanie OCT tarczy nerwu wzrokowego.
Pozdrawiam