Glisty u kota a możliwość zakażenia

Dobry wieczór, mam pytanie, miałam kota, który miał pasożyty, mianowicie glisty. W jaki sposób mogę się zabezpieczyć przed zarażeniem bądź w jaki sposób mogę sprawdzić czy nie doszło do owego zarażenia? Mieszkanie zdezynfekowałam, kot jest poddany leczeniu.

witam,
zapewne kot wydalał jaja pasożytów z kałem, śliną.
Czyszczenie pojemnika na odchody kota lub wymiana go na nowy,
unikanie kontaktu ze śliną kota no i przede wszystkim częste mycie rąk domowników.
Może Pani udać się do poradni leczenie chorób odzwierzęcych i porozmawiać z lekarzem czy wskazana byłaby u Państwa profilaktyka.