Globalnie obniżone napięcie nerwowe u dziecka

Witam, mam 3 letniego syna z globalnie obniżonym napięciem nerwowym, syn nie mówi, ale rozumie wszystkie polecenia. Czasami pojawiają się u niego pewne słowa adekwatne do sytuacji, ale później raczej nie występują one ponownie, jednak nie to męczy mnie teraz najbardziej. Syn miał wszystkie badania od rezonansu i eeg po badania genetyczne i metabolicznem jednak nikt nie zna przyczyny drżenia jego rąk podczas skupienia m.in. a także w nocy gdy śpi a podaje mu picie wtedy drżą ręce bądź cale ciało

Szanowna Pani.Zawarty opis sytuacji Pani dziecka mimo informacji o wykonanych badaniach nie pozwala na rozwikłanie tą drogą problemu syna ( rdzenia )-zresztą jednego z wielu.
Zawsze muszę dziecko w takiej sytuacji zbadać ,znać jego badania dodatkowe w łączności z obrazem klinicznym w tym ocena stanu neurologicznego oraz neurorozwoju.
Schorzeń ,które dają takie objawy jest bardzo wiele począwszy od ch.metabolicznych( w tym zab gospodarki miedzi,genetycznych ,nerwowo-mięśniowych.
Należy również wykluczyć zespół OMS ( opsoklonie-mioklonie),oznaczyc poziom alfafetoproteiny i wykluczyć inne czasem b.rzadkie przyczyny.
Tu diagnoza musi być szeroka właśnie z tego powodu.Najlepiej byłoby przeprowadzić diagnostykę np. w tak wiodącym ośrodku jakim Instytut Matki i dziecka w Warszawie Oddział Neurologii dziecięcej -Pani Profesor.E.Szczepanik

Pozdrawiam ciepło

Pozdrawiam serdecznie