Globulki antykoncepcyjne a upławy

Dobry wieczór, Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat globulek(patentex oval).Słyszałam, że występują po tym uczulenia i "dziwne" upławy przez kilka dni po zastosowaniu. Czytałam również, że mają wysoki wskaźnik pearla, czyli sa niezbyt skuteczne... czy krem/zel "Delfen" jest lepszy? Jaką najlepszą i najskuteczniejszą metodę antykoncepcji możemy zastosować, jeżeli nie biorę pigułek, a partner nie toleruje prezerwatyw.? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
zarówno Delfen jak i Patentex to ta sama substancja, więc działają tak samo.
Opisane przez Panią skutki uboczne mogą, ale nie muszą, wystąpić po użyciu globulek/żelu.
Nie mogę polecić żadnej innej "najskuteczniejszej" metody antykoncepcji poza tabletkami doustnymi lub/oraz prezerwatywami.