Globulki dopochwowe

Witam. Mam pytanie dotyczące globulek marki P***** O*** . Producent zapewnia skuteczność z rzędu 98.4 - 99.7%. Jednak na forach oraz m.in. na tej stronie ten wskaźnik nie jest tak wysoki...Wynosi 70-80%. No i teraz nasuwa się pytanie. Producent leku się myli czy opinie ? Wydaje mi się że producent LEKU powinien informować o skuteczności bez żadnej koloryzacji. Jeżeli jest tak jak na ulotce - to tak musi być. Jednak tu i ówdzie widzę że radzi się używać razem z prezerwatywą bo "raczej sama globulka zawiedzie". Więc jak to w końcu jest ? Proszę o odpowiedź eksperta. Dzięki ;)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Różnice w skuteczności podawanej przez producenta a rzeczywistej mogą wynikać z braku uwzględnienia faktu, że istnieją 2 rodzaje okoliczności badań skuteczności metody.
Można brać pod uwagę typowe użycie metody z wszystkimi wiążącymi się z tym błędami, które wiążą się z ludzkimi pomyłkami lub niewiedzą, wówczas skuteczność będzie niższa.

Jak również można oceniać skuteczność przy dokładnym, zgodnym z instrukcją stosowaniu metody antykoncepcyjnej, co automatycznie podnosi skuteczność metody. Tak należy podchodzić do informacji o skuteczności różnych metod.
Być może producent zamieścił informację o skuteczności globulek biorąc pod uwagę bezbłędne, zgodne z instrukcją stosowanie preparatu.
Jednakże optymalnym rozwiązaniem jest łączenie globulek z prezerwatywą, wówczas skuteczność będzie wysoka i ewentualne błędy przy stosowaniu globulek będą miały mniejsze znaczenie.