Globulki przeciwgrzybicze a miesiączka

Partnerka dostała antybiotyk przeciwgrzybiczny - globulki dopochwowe na 12 dni. Tu pojawiają się dwa pytania: 1) Po 7 dniach przyjmowania leku spodziewa się okresu. Terapia (12 dni) nie jest skończona. Czy ma wrócić do przyjmowania globulek po okresie. 2) Czy ja, mimo braku objawów, powinienem profilaktycznie przyjąć leki przeciwgrzybiczne? Jeśli tak to jakie? Czy clotrimazole wystarczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli jest to infekcja bakteryjna to nie ma sensu stosowania środków przeciwgrzybiczych. Proponuję zapoznać się ulotką danego preparatu względem stosowania terapii w czasie okresu lub skontaktować się ze swoim ginekologiem. Bez podania nazwy preparatu nie można się wypowiedzieć.