Głodówka jako sposób na odchudzanie

Mam 15 lat , 170cm i ważę yh; / to straszne 72kg. Odkąd przestałam ćwiczyć na wf przytyłam 8kg było to dla mnie totalną załamką. Bardzo chciałabym bym schudnąć , docinki rówieśników mnie wykańczają psychicznie. Chciałabym w końcu poczuć się piękna i chuda , myślę ,że najlepszym rozwiązaniem będzie tylko i wyłącznie głodówka. Bo raczej inaczej nie schudnę. Jem regularnie posiłki , piję wodę , herbatę zieloną . Kompletnie nie jem słodyczy , a wciąż jestem gruba. Dobija mnie to czekanie na efekty.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Sama zauważyłaś, że wzrost masy ciała nastąpił w momencie, kiedy przestałaś ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Głodówki nie są dobrą metodą na odchudzanie. Fajnie, że jesz w sposób regularny, pijesz wodę i zieloną herbatę, wystrzegasz się słodyczy. Nie wystarczy jednak ograniczyć podaży kalorii. Myślę, że efekty odchudzania byłyby lepsze, gdybyś podjęła aktywność fizyczną, zaczęła uprawiać jakiś sport (jogging, aerobic, pływanie itp.). Jednodniowa głodówka pozwala oczyścić organizm z toksyn, jednak długotrwałe głodzenie się nie jest zbyt rozsądną strategią działania. Głodowanie jest niezgodne z zasadami piramidy zdrowego żywienia, uniemożliwia dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Głodówki mogą prowadzić m.in. do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Uważam, że aby rozsądnie się odchudzać, powinnaś skorzystać z porad specjalisty dietetyka. Zachęcam Cię też do przeczytania artykułów zamieszczonych w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-glodowka-jest-zdrowa http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-a-odchudzanie http://portal.abczdrowie.pl/glodzenie-sie
Pozdrawiam i życzę powodzenia!