Głodówki a przemiana materii

witam moje pytanie dotyczy glodowek wedlug specjalistow glodzenie sie spowalnia przemiane materii dlaczego wiec anorektyczki chudna jaka jest prawda bede wdzieczna za wyczerpujaca wypowiedz pozdrawiam

Witam,
tak to prawda, że głodzenie się spowalnia przemianę materii. Anoreksja natomiast jest bardzo poważną chorobą, dla osoby chorej żadna waga osiągnięta nie jest akceptowalna, ponieważ osoby chore nie akceptują siebie. Dlatego dieta osób chorych staje się coraz bardziej restrykcyjna, anoreksja może prowadzić nawet do śmierci ze względu na wyniszczenie i osłabienie organizmu.Leczenie, w tym także żywieniowe jest procesem długotrwałym. Dlatego na co dzień polecam racjonalne żywienie.

Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

wyczerpująca odpowiedź wiąże się z wieloma aspektami fizjologii człowieka. W skrócie głodówki spowalniają metabolizm, ale nasze ( ludzkie) organizmy nie są przystosowane do przetrwania bez pożywienia tak jak np. niedźwiedzie podczas snu zimowego. Prędzej czy później człowiek lub zwierze po wyczerpaniu wszelkich zapasów i bez uzupełnienia ginie.