Głodzenie się i oszukiwanie bliskich

Witam, mam 28 lat i zmagam się z problemem. Z jednej strony chcę skorzystać z pomocy, jednak z drugiej nie do końca. Otóż od kilku lat jestem na diecie. Sęk w tym, że okłamuję ludzi, których kocham. Głodzę się, przeczyszczam, jednak otwarcie się do tego nie przyznaję. Kłamię i wydaje mi się, że nawet czasami sama w to wierzę. Moja BMI jest w normie, miesiączkuję także nie jestem anorektyczką. Nie chcę sama stawiać diagnozy, jednak ...ciągłe życie w kłamstwie mnie niszczy. Czy to choroba?

Witam,
portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie diagnozy. Z tego jednak, co Pani napisała wynika, że trudności związane ze sferą jedzenia powodują Pani dyskomfort oraz utrudniają relacje z innymi, ważnymi dla Pani osobami w otoczeniu. Z tego względu zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą. Specjaliści tacy będą w stanie zebrać dokładny wywiad odnoszący się do Pani objawów, postawić diagnozę i zaproponować stosowną, możliwą do uzyskania pomoc. Proszę pamiętać, ze zwykle podjęcie decyzji o poszukiwaniu profesjonalnego wsparcia jest najtrudniejsza. Ale to właśnie dzięki niej będzie mogła się Pani poczuć lepiej. Warto spróbować!
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,

Tak.
I jeżeli chce się Pani wyleczyć - to pozostaje podjąć leczenie (psychoterapia i / lub farmakoterapia (?)). Może Pani skorzystać z leczenia ambulatoryjnego (np.: prywatnie, PZP) lub na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, pododz.Psychiatrii Psychodynamicznej).

Witam,

z Pani listu wynika, że najprawdopodobniej doświadcza Pani zaburzenia odżywiania, o czym może świadczyć wzmianka o tym, że Pani żywienie jest powodem tego, że oszukuje Pani bliskich, głodzi się. Może to znaczyć, że intuicyjnie Pani czuje, że jej zachowanie nie jest zwyczajne, tylko coś niedobrego się pod nim kryje. Jeśli to sprawia, że Pani życie nie jest takie jak by Pani chciała, zachęcam do zmiany. Kontakt z psychologiem/psychoterapeutą powinien pomóc Pani osiągnąć ten cel.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Osoba borykająca się z bulimią lub anoreksją potrafią same nie dostrzegać swoich problemów a często im zaprzeczać. Fachowa diagnoza psychiatry lub psychologa jest tu konieczna. Zagrożenia związane z konsekwencjami nie kontrolowanej diety i przy oznakach sugerujących poważną sytuację jest bardzo duże. Proszę tego przeczucia które nakazało Pani napisać na tym portalu nie ignorować.
Pozdrawiam.

Witam Panią,

podaje Pani zbyt mało informacji aby na 100% stwierdzić chorobę ale uważam że problem jest duży i to właśnie z anoreksją. To że Pani BMI jeszcze jest w normie i to że Pani jeszcze miesiączkuje nie znaczy że nie cierpi Pani na anoreksję. Głodzenie się i oszukiwanie bliskich co do spożywanych posiłków to główne objawy.
Najlepiej udać sie do psychoterapeuty a następnie do dietetyka. Specjaliści pomogą wyjść z choroby i będzie sie Pani znów cieszyć życiem i jedzeniem.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry, portal internetowy nie jest miejscem gdzie można udzielić ostatecznej odpowiedzi. Pisze pani, że nie ma anoreksji ponieważ pani miesiączkuje oraz BMI jest w normie, obawiam się, że nie są to wskaźniki występowania lub niewystępowania zaburzeń jedzenia. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą psychologiem zajmującym się zaburzeniami jedzenia. Pozdrawiam.

Witam,
Skoro coś Panią niszczy, a Pani nadal to robi - nie wróży to dobrze. Ale super, że Pani napisała na portalu bo to znaczy, że szuka Pani pomocy. Znajdzie ją Pani podejmując specjalistyczną terapię zaburzen odżywiania.
Powodzenia!

Dzień dobry,
Opisany przez Panią problem niewątpliwie wskazuje na zaburzenia odżywiania. Choć stawianie diagnozy przez internet ma liczne ograniczenia, jednak objawy, które Pani przedstawia - ograniczanie jedzenie, przeczyszczanie – mogą sugerować bulimię. Skutecznym sposobem tego zaburzenia terapii jest terapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na ten temat na mojej stronie:
zaburzeniajedzenia.com
lub na innych stronach poruszających ten temat.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.integral.com.pl