Głos w głowie i lęk o zdrowie ojca

Witam, od 2 tyg. mam dziwny głos w głowie, który mówi że stanie się coś złego mojemu tacie i nie wiem czy tak za nim tęsknie(mieszka za granica) że panicznie boje się o jego zdrowie, czy mam nerwicę.. dzisiaj tato wraca do PL na weekend i umieram ze strachu. staram się myślec racjonalnie ale nie wiem skąd ten cholerny głos w głowie.. boje się że 'wywołam wilka z lasu' i nie wiem co robić..

Warto się zgłosić do lekarza psychiatry lub psychologa i przyjrzeć objawom. Głos w głowie może oznaczać zaburzenia lękowe, które odczuwa Pani jako coś, co podpowiada negatywne myśli (nerwica) i warto nad tym pracować w psychoterapii. Jeśli jednak objaw jest wyraźny, tak jakby ktoś mówił z zewnątrz, a do tego pojawiają się jeszcze inne nietypowe objawy, może to zaburzenia takie jak schizofrenia paranoidalna. Dlatego zachęcam do diagnostyki i rozpoczęcia leczenia.