Głośne burczenie w brzuchu u 20-latka

Jestem 20 letnim chłopakiem. Mój wzrost to 178 cm zaś waga - 60 kg. Zawsze mówiono mi, że mam szybką przemianę materii i faktycznie nawet przy jedzeniu 3500kcal dziennie ciężko było mi cokolwiek przytyć. To, co mnie martwi najbardziej to dźwięki jakie wydaje mój żołądek przy "wypinaniu" brzucha do przodu. Wydaje on wtedy naprawdę BARDZO głośne burczenie i po kilkunastu takich razach często zdarza mi się odbić parę razy i dopiero wtedy burczenie ustaje. Doskwierają mi też gazy. Proszę o pomoc!

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W przypadku takich dolegliwości warto wyeliminować z diety produkty wzdymające. Dodatkowo zauważyć po jakich produktach dolegliwości się nasilają i je również wyeliminować. Można również stosować leki przeciw wzdęciom, np. Espumisan. W przypadku braku poprawy proszę skonsultować się z gastrologiem.