Glukoza i insulina na czczo

Witam, Proszę o interpretację wyników glukoza na czczo 87 mg/dl, glukoza po 1 h -102 mg/dl, glukoza po 2 h -95 mg/dl. Insulina na czczo 6,59 ml/u, insulina po 1 h - 59,05 ml/u, insulina po 2h - 44,32 ml/u.

Witam Panię,

Poziom glukozy we krwi ma Pai prawidłowy, zarówno na czczo, jak i po 2h od wypicia roztworu glukozy. Pani wskaźnik HOMA-IR wynosi 1,4. Wartość powyżej 1, choć wg niektórych źródeł wartość > 1,5 wskazują na insulinooporność Wskaźnik QUICKI wynosi 0,29 - o insulinooporności świadczy wartość < 0,34. Biorąc pod uwagę powyższe należałoby rozważyć jakieś działania mające na celu zmniejszenie insulinooporności. Jeżeli ma Pani nadwagę lub jest Pani otyła, to można rozważyć włączenie małej dawki metfrominy, oczywiście wszystko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Na pewno regularny wysiłek fizyczny będzie korzystny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz