Glukoza powyżej normy i krzywa cukrowa

Witam. Dwa razy na czczo wyszla mi glukoza powyzej normy dlatego dostalam skierowanie na krzywa cukrowa (nic nie jadlam i nie pilam 12godzin) oto wynik: Glukoza - 4,5 mmol/l (4,1-4,9) Glukoza po 1h - 3,42 mmol/l Glukoza po 2h - 4,27 mmol/l Co oznacza wynik? Moja lekarka nie umie wyjasnic dlaczego po godzinie od wypicia 75g glukozy mam tak niski wskaznik glukozy. Kobieta,26l. wysoka szczupla (chyba niedowaga) choroba hashimoto stwierdzona przy normalnym poziomie tsh kocham slodycze

Witam serdecznie,

W związku z Pani niedowagą oraz niejedzeniem przez 12 h komórki w Pani organizmie nie były wysycone odpowiednio glukozą. Stąd, gdy tylko Pani ją spożyła podczas badania, została ona natychmiast upakowana do komórek, które były spragnione energii. Wynik jest niski, bo glukoza zniknęła z krwiobiegu.

Pozdrawiam,
www.sports-med.pl

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli