Glukoza w ciąży

Witam! Jestem w 8 tygodniu ciąży. W 6 tygodniu robiłam badanie na obecność glukozy w surowicy. Wynik wyszedł 96. Czy mam się martwić? czy to może oznaczać cukrzycę ciążową. Lekarz prowadzący ciążę kazał ponownie wykonać badania, ale wizytę wyznaczył mi dopiero za miesiąc. Co mam robić by zmniejszyć ten cukier?Proszę o jakąś odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pani wynik jak najbardziej mieści się normie.  Poziom cukru nie powinien być wyższy niż 105 mg%.Jeżeli chciałaby Pani obniżyć jego wartość może Pani stosować dietę cukrzycową.
Między 24 a 32 tygodniem ciąży będzie miała Pani wykonywany test obciążenia glukozą, które jest badaniem przesiewowym w kierunku cukrzycy ciężarnych. Dopiero  na podstawie podwyższonych wyników tego testu rozpoznaje się cukrzycę ciężarnych.
Pozdrawiam.