Godziny posiłków dla 20-miesięcznego dziecka

Dzien dobry, jestem mama 20-miesiecznej Ninki. Chcialam zapytac jak najlepiej dobrac godziny posilkow dziecka? Corka w ciagu dnia odbywa jedna drzemke, niestety o ruchomych godzinach, to jest codziennie inaczej i przez to czesto "wypada" jeden posilek a nie chce tego tracic. Okolo 7-8 jest 1 sniadanie okolo 10-11 drugie sniadanie okolo 14 zupa okolo 17 2 danie okolo 20 kolacja czesto corka zasypia okolo 13 przez co zdecydowanie za pozno zjada zupe. Czy takie godziny posilkow sa dobre?

Jeżeli córka prawidłowo przybiera na masie i się rozwija to nie ma konieczności zmian w godzinach posiłków - jeżeli jednak planuje Pani posłać dziecko do przedszkola warto dla komfortu dziecka przesunąć posiłki na godziny zbliżone bardziej do czasu posiłków przedszkolnych - tak więc II śniadanie można przesunąć na troszkę wcześniej i zupę podawać przed południową drzemką. Oczywiście przesunie to też godziny posiłków po drzemce. Jeżeli okaże się to trudne w praktyce można zrezygnować z II śniadania i podawać zupę około 11:00-12:00, a danie przewidziane na II śniadanie podać między daniem obiadowym i kolacją.