Godziny posiłków na diecie

Witam, chciałabym zapytać godziny posiłków na diecie.Czy musza być konkretne np sniadanie o 9, drugie sniadanie 12.Co jeśli wstajemy jednego dnia o 10 a raz o 8.Co z przekaskami np owoce one musza być dołaczone do tych np 4,5 posiłków czy miedzy tymi np 3 godzinami mozna cos zjesc np połowe owoca

Witam! Najlepiej spożywać 4-5 posiłków dziennie w odstępie 2-4h. Każdy produkt, który zjemy między posiłkami stanowi kolejny posiłek. Zachęcam do spożywania śniadania (maksymalnie godzinę od przebudzenia) raz lekkiej kolacji 2-3h przed snem. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Radzę podzielić całodzienną rację pokarmową na 4-5 małej objętości posiłków. Posiłki należy jeść regularnie co 3-4h . Unormowany tryb życia sprzyja zachowaniu prawidłowej masy ciała. Owoce najlepiej jeść na drugie śniadanie lub podwieczorek. Należy pamiętać, że mają dużo cukru i powinno się ograniczyć ich spożycie do 2-3 porcji dziennie.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

"Pierwsze śniadanie musi się pojawiać do godziny po wstaniu, ostatni 2-3 godziny przed snem a pozostałe rozłożone w miarę równych odstępnych czasu.