Gojenie się rany po chirurgicznym zabiegu usunięcia kaszaka z policzka

6 dni temu miałam chirurgiczny zabieg usunięcia kaszaka z policzka. Jestem cukrzykiem. Niestety rana nie wygląda najlepiej: obok szwu jest dziurka z której wylała się ropa z krwią. Aktualnie 2 razy dziennie spryskuję ranę octeniseptem i przykładam maść betadine i robię lekki opatrunek z gazika. Za 4-5 dni mam mieć zdjęte szwy. Zstanawiam się jak ma to wyglądać skoro rana jest ciągle jakby świeża. Czy mogę zrobić coś więcej żeby sobie pomóc?

Witam,
jeżeli z rana jest zaczerwieniona i wydobywa się z niej ropna tresc prosze skontaktowac się z lekarzem. Byc moze bedzie trzeba zastosowac preparat miejscowy lub doustny wydawany na recepte.