Gojenie się rany po rozcięciu skóry

Mialem rozciecie skory na dlugosci 4 cm ,zaczynajac od podstawy kciuka w kierunku palca wskazujacego. 4 dni temu mialem zdjete szwy. Opuchlizna jeszcze zostala. Rana sie goi lecz nie moge odwodzic kciuka do kata 90 stopni przez zachnieta i skurczona rane. Chirurg kazal rozciagac palce ,robie to ale kciuk nie chce ,,wstac" przez zabliznienie i skrocenie tego rozciagliwego miejsca. Prosze o rade.

Witam. To bardzo wcześnie - mimo zdjętych szwów gojenie rany trwa nadal do uzyskania pełnej wytrzymałości musi minąć sporo czasu. Natłuszczanie - poprawi odżywienie i uelastycznienie skóry w bliźnie - przykładowo maść alantan lub nagietkowa + masowanie blizny.

Nie widziałem rany , nie szyłem , nie wiem jakie były uszkodzenia i jak zostały zaopatrzone chirurgicznie! Wszystkie wątpliwości proszę wyjaśniać z operatorem! zż