Gojenie się rany po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, mój brat 39 letni miał półtora miesiąca temu zrobioną operację na kamienie pęcherzyka żółciowego i rana pomimo wietrzenia ciągłego przemywania i dezynfekcji nawet nie próbuje się zagoić. Operacja zaczynała się laparoskopia a skończyła się klasycznie, dlaczego tak sie stało? Jedynie dobry specjalista potrafi odpowiedzieć na to pytanie, brat odpowiedzi nie uzyskał. Przez prawie miesiąc z rany wydostawała się ropą. Lekarz internista prosi o cierpliwość.

Witam.
Brat miał tak zwaną konwersję, czyli przejście z metody laparoskopowej na klasyczną. Czasem tak trzeba, widocznie nie dało się laparoskopem i dla jego bezpieczeństwa wykonano zabieg klasyczny. Co do gojenia rany, jest to bardzo indywidualne. Jeśli brat miał ostre zapalenie pęcherzyka lub ma cukrzycę, to mamy przyczynę złego gojenia. Tak jak mówi internista, będą się musieli Państwo uzbroić w cierpliwość. Proszę dbać o ranę tak jak dotychczas, proszę ją przemywać i zmieniać opatrunki 2 x dziennie. Proszę się także kontrolować w poradni chirurgicznej bo w przypadku infekcji w ranie brat będzie wymagał antybiotykoterapii. Nie wiem jak jeszcze mogę pomóc. Pozdrawiam i życzę zdrowia

JEDYNIE OPERATOR UMIE ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE JAKI BYŁ PRZEBIEG OPERACJI!!! Proszę operatora usilnie pytać co zaszło i jakie sa dalsze rokowania!!! zż