Gojenie się rany po usunięciu ropnia

Witam, W okolicach pępka wytworzył mi się ropień. Po nacięciu (skóry,tk.podskórnej, powięzi i aż do mięśnia) i po założeniu 2 sączków pozostała mi rana na której tworzy się strup. Przyjmuję antybiotyk jednak w okolicy nacięcia wyczuwam guz który boli po ściśnięciu. Czy jest to blizna i normalna reakcja gojącej się tkanki czy jest to możliwy nawrót ropnia? Z rany jednak ropa się nie wydostaje.

Niestety - nie potrafię zbadać na odległość W-wa-Gdańsk! A bez zbadania nic nie jestem w stanie powiedzieć! PROSZĘ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ SIĘ DO OPERATORA!!! zż