Golenie po zabiegu na twarz z wykorzystaniem kwasu pirogronowego

Witam, W ubiegłym tydodniu w piątek miałem zabieg dermatologiczny na twarz robiony kwasem pirogronowym 60 %. Skóra obecnie jest na etapie łuszczenia. Ile dni po zabiegu mogę się ogolić oraz czy bieganie na dworze nie wpłynie negatywnie na moją cere?

Witaj, jesli uzywasz golarki elektrycznej juz mozesz sie golic ale jesli klasycznej żyletkowej to poczekaj do zakonczenia zluszczenia- podrażnienia po goleniu i ewentualne zacięcia mogą pozostawić trwałe ślady.
Chodzenie po świeżym powietrzu nie zaszkodzi Ci ale pamietaj, żeby nie wystawiać sie celowo na działanie promieni UV- jeśli w słoneczny nawet chłodny dzień planujesz być dłuzej na słoncu, np.na przejażdzce rowerowej to zabezpiecz twarz kremem z filtrem i będzie OK

W następnym dniu po zabiegu można wykonać golenie, ważne jest to aby nie zaciąć się po zabiegu. Proszę również mocniej nawilżać skórę,ponieważ jest ona mocniej przesuszona po zabiegu.