Gonitwa myśli i stosowanie leków SSRI

Ostatnio gnębią różne myśli, np. mam pomysł na życie, potem znów kolejny i ten pierwszy wydaje mi idiotyczny, potem ten drugi również i kolejne - wszystko mnie przeraża. A potem znów wracam do tego pierwszego i wydaje mi się najlepszy. Wykańcza mnie to psychicznie. Przez 3 lata brałam leki srri ( nerwica) i problem gonitwy myśli zniknął, teraz nie biorę od 7 miesięcy i problem powrócił, co robić? jestem wyczerpana.

Warto podjąć psychoterapię i przyjrzeć się emocjonalnym i osobowościowym przyczynom, trudności w podejmowaniu i utrzymywaniu aktywności. Psycholog pomoże lepiej zrozumieć siebie, a także wprowadzać zmiany, które doprowadzą do wzrostu satysfakcji z siebie i życia.